آموزشی, مبتدی

ماهی فایتر چگونه ماهی است ؟ آیا نر و ماده این ماهی باهم سازگارند؟

ماهی فایتر:

ماهی فایتر با نام علمی بتا اسپلندور که به عنوان بتا نیز شناخته می شود ، ماهی محبوب در تجارت آکواریوم است. ماهی فایتر عضو خانواده gourami است و به شدت خشن و جنگجو است. به ویژه ، نوع نر این نوع ماهی پرخاشگر و جنگجو هستند و در صورت قرار گرفتن دو ماهی در آکواریوم ، به یکدیگر حمله خواهند کرد. اگر وسیله ای برای فرار وجود نداشته باشد ، معمولاً منجر به مرگ یک هر دو ماهی می شود. اگر در آکواریوم خیلی کوچک قرار بگیرند ، ماهی جنگجو ماده نیز به نر حمله می کند. معمولاً توصیه نمی شود که ماهی های نر و ماده را در کنار هم نگه دهید ، مگر به طور موقت برای اهدافی هم چون تخم ریزی که همیشه باید مواظب باشید جفت گیری با احتیاط انجام شود.

ماهی قرمز جنگجو

خاستگاه ماهی فایتر:

این گونه بومی منطقه مکونگ تایلند ، کامبوج ، لائوس و ویتنام است و بیشتر در رودخانه چائو فرایا در تایلند زندگی می کنند. این ماهی را می توان در آبهای راکد و کانال های کاشت برنج و سیلاب  ها یافت. این نوع ماهی فایتر ماهی ابزی و ملی کشور تایلند است.

ویژگی های فیزیکی ماهی فایتر:

ماهی فایتر معمولاً به طول حدود ۷ سانتی متر رشد می کند. اگرچه نمونه های آکواریوم به دلیل داشتن رنگ های درخشان و باله های بزرگ و درخشان بسیار شناخته شده است ، رنگ طبیعی ماهی فایتر به طور کلی سبز ، قهوه ای و خاکستری است و باله های آن به شکل جنگجویانه باز و کوتاه است. در طبیعت ، آنها در هنگام تحریک شدن ، رنگهای باله هایشان پر رنگ تر می شود. این نوع ماهی درست است که از انواع ماهی های اکواریومی است اما می توان گفت در آب های کم عمق زندگی می کند.

ماهی فایتر

ویژگی های فیزیکی این ماهی جنگجو

نوع تغذیه ماهی فایتر:

بتا اسپلندور ها از زئوپلانکتون ، سخت پوستان و لارو ها و پشه ها و سایر حشرات وابسته به آب تغذیه می کنند. در آکواریوم می توان از رژیم های متنوعی از گلوله ها یا غذاهای یخ زده مانند میگو های اب نمکی ، کرم ها و بسیاری دیگر از غذاهای گوشتی برای تغذیه انها استفاده کرد و در کل ماهی فایتر یک نوع ماهی گوشتخوار است.

ماهی فایتر چگونه جفت گیری می کند:

در صورت جفت گیری ، ماهی فایتر نر ، آبششها را بازمی کند ، باله هایش را پهن کرده و شروع می کند به رقصیدن مارپیچ و بدن خود را به شکل مارپیچ حرکت می دهد. کند. ماهی ماده در صورت تمایل به جفت گیری ، رنگ ان تیره تر می شود و خطوط عمودی روی بدنش نشان دهنده تمایل او است. نرها لانه های حبابی را با اندازه و ضخامت های مختلف در سطح آب می سازند. اکثر آنها تمایل دارند به طور مرتب این کار را انجام دهند حتی ماهی ماده وجود نداشته باشد که بخواهند با او جفت گیری کنند.

پایه این نوع حباب ها را گیاهان و سنگ ها تشکیل می دهند و برای تخم ریزی از این حباب ها استفاده می شود و در تخم ریزی حدود ۱۰ تا ۴۰ تخم را ایجاد می کنند.بعد از تخم ریزی ماهی ماده باید مکان را ترک کند زیرا ممکن است تخم ها را بخورد و یا به دست ماهی نر کشته شود.تخم ها توسط ماهی نر مراقبت شده و ۲۴ تا ۳۶ ساعت بعد نوزادان ماهی متولد می شوند.سن بلوغ ماهی فایتر ۴ تا ۵ ماه است که می تواند در این زمان جفت گیری کند.

آب:

گونه های ماهی فایتر دمای آب در حدود ۷۵-۸۲ درجه فارنهایت (۲۴-۲۸ درجه سانتیگراد) را ترجیح می دهند اما دیده شده است که بطور موقت در اعماق ۵۶ درجه فارنهایت (۱۳ درجه سانتیگراد) یا ۹۵ درجه فارنهایت (۳۵ درجه سانتیگراد) زنده می مانند. هنگامی که در آب و هوای سردتر نگهداری می شوند ، بخاری های آکواریومی توصیه می شود. PH آب ۷ است و این نوع ماهی در شرایط بسیار خوب در حدود ۳ تا ۵ سال می تواند زندگی کند. در برخی شرایط این نوع ماهی ، در شرایط نادر ۷ تا ۱۰ سال نیز زندگی کرده است.

اندازه آکواریوم و زندگی مشترک

حداقل اندازه آکواریوم به طور مستقیم با چگونگی نگهداری ماهی و اینکه چند بار می خواهند تغییرات آب را انجام دهند ، مرتبط است تا آب به شکل طبیعی نگهداری شود. مطمئناً ماهی فایتر باید فضای کافی برای چرخاندن داشته باشد اما هیچ مدرکی مبنی بر نیاز به فضای زیادی وجود ندارد.یک اکواریوم در حد ۹ تا ۱۹ لیتر بسیار خوب است به شکلی که انرژی کافی به ماهی نیز می رسد و تنفس او راحت است.

اما شما می توانید با موفقیت ماهی فایتر را در مخزن ۴ لیتری (۱ گالنی) نگه دارید به شرط تمیز کردن مرتب آن” و حفظ دمای قابل قبول آب (به طور کلی ۲۴ درجه سانتیگراد تا ۲۶ درجه سانتیگراد بسیار مطلوب برای نگهداری است.در صورت سوالات بیشتر با کارشناسان فروش ماهی در سایت ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.